Úradníci hlasovali za zákaz obchodov predávajúcich výparníky a urobili to nezákonnými pre online predajcov, aby doručili na adresy v meste.
Kalifornské mesto je domovom Juul Labs, najobľúbenejšieho výrobcu elektronických cigariet v USA.
Juul povedal, že tento krok by priviedol fajčiarov späť k cigaretám a „vytvoril prosperujúci čierny trh“.
Starosta San Francisca, London Breed, má 10 dní na podpis legislatívy, ale naznačila, že bude. Zákon by sa začal presadzovať sedem mesiacov od tohto dátumu, hoci sa objavili správy, že firmy by mohli podať právny opravný prostriedok.
Anti-vaping aktivisti hovoria, že firmy sa zámerne zameriavajú na mladých ľudí tým, že ponúkajú ochutené výrobky. Nielenže je viac vedeckého skúmania vplyvu na zdravie, kritici hovoria, ale vaping môže povzbudiť mladých ľudí, aby prešli na cigarety.
Začiatkom tohto roku americký úrad pre reguláciu potravín a liečiv (FDA) vydal návrh usmernení, ktoré poskytli spoločnostiam do roku 2021 žiadosť o vyhodnotenie ich výrobkov z elektronických cigariet.
Konečný termín bol pôvodne stanovený na august 2018, ale agentúra neskôr povedala, že je potrebné viac času na prípravu.
San Francisco's City Attorney, Dennis Herrera, ktorý bojoval za zákaz, chválil tento krok a povedal, že je to nevyhnutné kvôli "abdikcii zodpovednosti" zo strany FDA pri regulácii elektronických cigariet.
Podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, počet amerických teenagerov, ktorí prijali výrobky z nikotínu vzrástli o 36% v minulom roku, čo pripisuje nárastu používania elektronických cigariet.
Podľa federálneho zákona je minimálny vek na nákup tabakových výrobkov 18 rokov, hoci v Kalifornii a niekoľkých ďalších štátoch je to 21 rokov.
Juul predtým povedal, že podporuje rezanie vaping medzi mladými ľuďmi, ale len v spojení s tvrdšími opatreniami, ktoré im bránia v prístupe k pravidelným cigaretám.